9. фебруар 2022

Пројекат:Именице са нама и око нас

Под будним оком граматичара
-Пројекат:Именице са нама и око нас.
Ученици 3.а разреда су са учитељицом Анђелком Ненадић радили на горе поменутом пројекту од повратка са зимског распуста до почетка фебруара.Прикупљали су потребну грађу,били су подељени на групе.
Трећа група-представила је збирне именице,у виду израде производа(накит,разни предмети,колаж,од лишћа,кестења,дугмади и сл.)
И последња четврта група изложила је садржај градивних именица.Израдили су музичке инструменте од различитих материјала(нпр.чинеле од картона,штапиће од дрвета-дршка метле,звечка од пластике....)
Пројекат нам је помогао да утврдимо стечена знања о именицама из граматике.Ученици су одговорно приступили раду и као продукт њиховог рада,настао је плакат изложен у холу школе.
Све похвале за ђаке трећаке!
Категорија