Школска библиотека

Школска библиотека у нашој школи броји 8540 наслова.

Библиотечки фонд чине обавезне и факултативне лектире,фонд књига намењен ученицима нижих разреда као и књиге за узраст ученика од петог до осмог разреда основне школе.

Библиотека поседује стручну литературу за наставнике као и велики број књига намењен широј читалачкој публици.

Ученици могу користити услуге библиотеке три пута седмично.

Правила школске библиотеке су следећа:

1. Члан школске библиотеке ОШ,,Стеван Сремац“у Сенти може бити сваки ученик горе поменуте школе као и наставно особље школе.( у даљем тексту корисници).Уписом у први разред основне школе,ученик постаје члан школске библиотеке све док похађа основну школу.

2. Ученик може да узме на коришћење највише две књиге из библиотекарског фонда и да их задржи код себе највише 14 дана (две недеље).Може их вратити и раније од наведеног периода задржавања. Наставно особље школе такође може узети на коришћење две књиге али највише 21 дан (три недеље).

3. Корисници књигу могу продужити још 7 дана (једну недељу),али претходно морају библиотекару пријавити продужење изнајмљене књиге.

4. Енциклопедије,часописи,приручници и речници се не могу изнајмити из библиотекарског фонда.Њих корисници могу користити једино у библиотеци.

5. Приликом изнајмљивања књиге, корисници морају водити рачуна да не бацају,цепају и кидају књиге.Књиге које су погледали а не желе да изнајме,морају вратити на полицу.Уколико нису сигурни у одабир књиге, могу затражити помоћ библиотекара.

6. Корисници изнајмљене књиге морају чувати. Корисник потврђује да је књигу оштетио или изгубио и да ће губитак или оштећење регулисати на начин који је предвиђен, а све у договору са библиотекаром.

7. Корисници не смеју да ометају нормално функционисање школске библиотеке. У библиотеци корисници се морају понашати културно.Забрањено је галамити,трчати и правити неред у библиотеци.Такође није дозвољено ни уништавање имовине у школској библиотеци.

8. У библиотеку је забрањенио улазити у блатњавој обући,забрањено је уности пиће,храну и друга средства која доприносе нечистоћи библиотекарског простора.

У августу 2014.године школска библиотека је реновирана захваљујући донацијама следећих фирми, физичких лица,родитеља ученика и приватника:

- Ауто Мото Савез Сента (Јован Радоњић)
- Пекара „Европа“ (Филип Лекај)
- Фото Видео Студио Шаци ( Чаба Шандор)
- Пекара Рустем (Нинај Рустем)
- Војшпед (Драган Миљковић)
- Удружење „Подршка“ (Љубица Николић)
- Фирма „Диатек“ (Миодраг Вујадиновић)
- Виса пром (Андрија Сенић)
- Туристичка Агенција САМ (Мирослав Шаровић)
- Шпедиција „Мека Траде“ (Елеонора Бало)
- Фирма „Хороскоп“ (Мирослав Ердељан)
- Пољопривредно Газдинство Ситаш (Агнеш Ситаш)
- Севертранс Сента (Хилда Јакшић)
- Фирма „Еxтраформ“ (Атила Чаки)
- Про Медиа (Фриђеш Ирмењи)
- Посластичарница „Пчелица“ (Ћенан Скендери)
- Мојо Клуб (Виктор Лучић)
- Саботроник (Алфред Сабо Ђерђеи и Драган Бркан)
- Скј Компанy (Колош Нађ Абоњи)
- Мењачница „Фантастико“ (Шандор Леринц)
- Хотел „Роyал“ –Сента (Роберт Бицок)
- Флоор Стил (Тибор Шнеп)
- Пекара 5 плус В (Веби Чочај)
- Пољоцентер Сента (Марта Ренко)
- Лука Сента (Мирко Контић)
- Татјана Гершуфскy-Ћуић (родитељ донатор)
- Јелена Димитријевић (родитељ донатор)
- Каролина Јанек (родитељ донатор)
- Техногума Сента(Слободан и Јовица Радовановић)
- Тримплекс Сента (Славица Анитич)
- Фениx Л&Л (Yанг Лиу)
- Домус (Немет Андраш)
- Златар и часовничар Шок Оскар - Житопромет-Сента (Предраг Ђуровић)

Захваљујући њиховим донацијама библиотека наше школе представља пријатан простор који ученици редовно посећују и радо га користе.